Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Bez svého kola nemůžu být!

Domovská stránka

Proč jezdím rád na kole


Kolo používám jako dopravní prostředek k přesunu do práce a z práce.
Jezdím i za mlhy, sněžení nebo hustého deště, protože kdo ví, zda za pár let bude ještě pršet nebo sněžit (až tu naši přírodu nezodpovědní hrabivci a politici zcela zničí). A i když je třeba venku pěkná kláda (zima), nachlazení se nebojím.

Na kole se cítím skutečně volný.
Jedu si vždy jak chci, dopravní zácpy pro mě nehrají roli. Nejsem závislý na tom, zda mi žena půjčí auto. Nemusím se s nikým v práci handrkovat, že potřebuji dojet tam a tam. Prostě si to zařídím jak já chci. Vyrazím kamkoliv kdykoliv se mi zlíbí.

Nejefektivnější doprava v Praze je kombinace metra a kola.
Smrad z aut nemusím zrovna čuchat a tak přes centrum většinou přejíždím metrem.

Když jedu na kole, relaxuji.
Cestou slyším zpívat ptáčky zpěváčky a vidím jak je každý den nádherný. Vidím jak je venku - na to v kanceláři nemám čas. Moc si vážím toho, že to mohu vidět dvakrát denně (tam a zpět).

Díky pohybu jsem zdravější.
V práci jen sedím a proto jsem rád, že se mohu prodýchat a také zapotit. Tím si ze svého těla vyloučím škodliviny, které bych se jinak musel zbavit chřipkou.

Cesta domů z práce mě dělá doma milejším.
Kdysi jsem jezdil autem. Doma jsem byl sice za chvíli, ale pak jsem ještě půl hodinu běhal po bytě a řešil ve své hlavě pracovní problémy, mnohdy mě doma chytlo i nějaké to bolení hlavy. Nyní si to za cestu na kole hezky v hlavě srovnám a doma už nic neřeším.
Šlapu, šlapeš, šlapeme - za chvíli tam budeme!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one